Liderul Hezbollah Naim Qassem cataloghează acordul‑cadru SUA–Israel–Liban drept „o greșeală gravă” și „o abandonare a suveranității”

Liderul Hezbollah Naim Qassem cataloghează acordul‑cadru SUA–Israel–Liban drept „o greșeală gravă” și „o abandonare a suveranității”

Liderul Hezbollah, Naim Qassem, a denunţat sâmbătă acordul‑cadru semnat cu o zi înainte între Liban și Israel, sub medierea Statelor Unite, calificându‑l drept „o greşeală gravă” și declarându‑l „nul şi neavenit”.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul