Alertă de caniculă extremă. Ministerul Sănătății cere activarea planurilor de protecție a populației

Alertă de caniculă extremă. Ministerul Sănătății cere activarea planurilor de protecție a populației

Ministerul Sănătății a solicitat sâmbătă tuturor structurilor din sistemul medical să activeze planurile de intervenție pentru reducerea riscurilor generate de temperaturile extreme, după ce meteorologii au emis o avertizare Cod roșu de caniculă pentru duminică și luni, valabilă în 16 județe.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul