Alexandru Angelo, analist independent şi investitor pe piaţa locală de capital, consideră că inflaţia din Statele Unite a fost preluată de un număr extrem de mare de ţări, întrucât moneda de referinţă rămâne în continuare dolarul american, ţările consumatoare de gaze, petrol şi mărfuri fiind nevoite să importe creşterea rapidă a preţurilor.
ZF Deschiderea de astăzi. Alexandru Angelo, analist independent şi investitor la Bursă: M-am poziţionat pe sectoare care pot beneficia de inflaţie. Performerii au fost Romgaz, Petrom şi Alumil. Investitorul, prezent în plasamentele private de la Agroland şi SafeTech
- de Ziarul Financiar
- 2022/01/17 06:37
Alte știri din Ziarul Financiar
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
