Digitalizarea ar putea deveni unul dintre principalele motoare de creştere ale economiei româneşti în următorul deceniu. Deşi sectorul de IT local generează venituri în creştere şi atrage investiţii importante, peste 80% dintre firmele din România sunt încă nedigitalizate, iar cele mai mari cheltuieli pentru tehnologie continuă să vină din sectorul public, potrivit lui Mihnea Rădulescu, CEO al CloudXEdge, furnizor de servicii de cloud public, privat şi hibrid
Mihnea Rădulescu, CloudXEdge: Unul dintre cele mai puternice motoare de creştere pentru orice domeniu este digitalizarea. Sectorul public este cel care consumă cei mai mulţi bani pentru digitalizare
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/22 12:00
Alte știri din Ziarul Financiar
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
