Subsidiara grupului francez Orange şi-a păstrat în 2025 fotoliul de lider al pieţei locale de telecomunicaţii, cu o cotă de 33% dintr-o piaţă cu venituri de 16 miliarde de lei (3,2 miliarde de euro), înaintea Digi (32%) şi a Vodafone (23%), conform datelor Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM). „Se observă menţinerea ritmului de creştere cu 3 puncte procentuale pe an al Digi România, care a depăşit 31%, liderul pieţei rămânând şi în 2025 Orange cu 33%”, se arată în raportul ANCOM.
ANCOM: Orange a fost liderul pieţei de telecom în 2025, cu o cotă de 33% dintr-o piaţă de 16 mld. lei, în scădere cu 1%
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/22 21:04
Alte știri din Ziarul Financiar
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
