Românii pleacă din Spania, iar efectele încep să se vadă. Aproape 200.000 de persoane au dispărut din statistici, în timp ce ibericii intră în criză de forță de muncă

Românii pleacă din Spania, iar efectele încep să se vadă. Aproape 200.000 de persoane au dispărut din statistici, în timp ce ibericii intră în criză de forță de muncă

Numărul românilor din Spania a scăzut cu aproape 200.000 în ultimii 14 ani. Fenomenul afectează în special construcțiile, în timp ce apropierea nivelului de trai dintre România și Spania reduce presiunea emigrării.


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro