Românii au câștigat mai mult în 2025, dar și cheltuielile au crescut puternic. Cea mai mare parte a banilor merge pe mâncare și facturi

Românii au câștigat mai mult în 2025, dar și cheltuielile au crescut puternic. Cea mai mare parte a banilor merge pe mâncare și facturi

Veniturile românilor au crescut în 2025, însă și cheltuielile au urcat puternic. O gospodărie cheltuiește peste 85% din veniturile lunare, iar cele mai mari sume merg către alimente, facturi, taxe și contribuții.


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro