Ministerul Finanţelor a împrumutat luni peste 1,3 miliarde lei de la bănci

Ministerul Finanţelor a împrumutat luni peste 1,3 miliarde lei de la bănci

Ministerul Finanţelor (MF) a împrumutat, luni, 1,306 miliarde de lei de la bănci, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), anunță AGERPRES.Astfel, MF a atras 719,8 miliarde de lei printr-o...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro