Indonezia recurge la inseminarea artificială pentru salvarea rinocerilor de Borneo

Indonezia recurge la inseminarea artificială pentru salvarea rinocerilor de Borneo

O agenţie indoneziană pentru conservarea faunei încearcă să captureze ultimul exemplar cunoscut de rinocer de Borneo care trăieşte în sălbăticie, cu scopul de a salva această specie prin intermediul unei fecundări in vitro, a anunţat vineri un reprez...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro