Francesco Bagnaia se desparte de Ducati. Dublul campion mondial pleacă de la echipa italiană după opt sezoane

Francesco Bagnaia se desparte de Ducati. Dublul campion mondial pleacă de la echipa italiană după opt sezoane

Francesco Bagnaia, de două ori campion mondial în MotoGP, va părăsi echipa oficială Ducati la finalul sezonului 2026, a anunțat miercuri constructorul italian.Supranumit „Pecco”, italianul Bagnaia își va încheia astfel aventura începută în 2019 la ec...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro