Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog: "Este o nevoie uriaşă de pregătire a întregului sistem care îngrijeşte copilul"

Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog: "Este o nevoie uriaşă de pregătire a întregului sistem care îngrijeşte copilul"

Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog, Cătălina Constantin, a atras atenţia, vineri seară, că în România sunt foarte puţini medici de medicină şcolară, psihologi şcolari sau consilieri şcolari. Ea a precizat că este nevo...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro