Baza de la Mihail Kogălniceanu este pregătită să devină cea mai mare bază militară a NATO, afirmă ambasadorul SUA în România

Baza de la Mihail Kogălniceanu este pregătită să devină cea mai mare bază militară a NATO, afirmă ambasadorul SUA în România

Ambasadorul SUA afirmă că baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară NATO. El spune că nu a existat o retragere a militarilor americani, ci o rotație normală a trupelor, iar angajamentul SUA față de NATO rămâne ferm.


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro