Un autocar cu români şi moldoveni a luat foc pe o autostradă, în Viena. Pasagerii au fost escortaţi de poliţie

Un autocar cu români şi moldoveni a luat foc pe o autostradă, în Viena. Pasagerii au fost escortaţi de poliţie

În cursul zilei de luni, în jurul orei locale 14:00, un autocar la bordul căruia se aflau 60 persoane, dintre care cetăţeni moldoveni şi români, a luat foc pe autostrada de centură a Vienei - A21 -, în direcţia Vösendorf. Mai mult decât atât, conform presei din Moldova, vehiculul s-a făcut scrum în doar câteva minute.


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News