Românii vor mai aștepta pentru cardurile de energie. Ministrul Marcel Boloș a făcut anunțul: ”Devansăm data...”

Românii vor mai aștepta pentru cardurile de energie. Ministrul Marcel Boloș a făcut anunțul: ”Devansăm data...”

Cardurile de energie vor putea fi folosite după 20 februarie conform anunțului făcut de Marcel Boloș. Această amânare de 10 zile a fost cerută de premierul Nicolae Ciucă. Românii vor primi cardurile în perioada 1-15 februarie, apoi vor putea să facă plățile către furniori.


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News