Orașul din România care a interzis locuitorilor să mai crească la curte găini, porci sau cai! Se dau amenzi imense

Orașul din România care a interzis locuitorilor să mai crească la curte găini, porci sau cai! Se dau amenzi imense

Vești extrem de proaste pentru unul dintre marile orașe din România. Recent, autoritățile au venit cu o decizie de ultim moment, prin care locuitorii unui județ de pe meleagurile românești nu mai au voie să crească animale domestice la curte. Nici găini, nici porci și nici cai, asta dacă vrei să nu iei amenzi uriașe! Iată despre ce zonă este vorba, de fapt!


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News