Trei avocați și un executor judecătoresc, trimiși în judecată pentru abuz în serviciu. Prejudiciu de 7,8 milioane lei

Trei avocați și un executor judecătoresc, trimiși în judecată pentru abuz în serviciu. Prejudiciu de 7,8 milioane lei

Patru bănci și două instituții financiare nebancare s-au constituit părți civile în dosar Procurorii DNA Alba Iulia au trimis în judecată trei avocați și un executor judecătoresc, acuzați de abuz în serviciu și complicitate la abuz în serviciu, prejudiciul cauzat prin activitatea infracțională fiind estimată la 7,8 milioane lei. Potrivit DNA, citat de Agerpres, un […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera