Transgaz propune dividende pentru acționari de circa 200 de milioane lei, din profitul pe 2024

Transgaz propune dividende pentru acționari de circa 200 de milioane lei, din profitul pe 2024

Statul român, prin Secretariatul General al Guvernului, va încasa 119,04 milioane lei, creșterea participației de 58,51% Consiliul de Administrație al Transgaz (TGN) a convocat Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor pe 29-30 aprilie, propunând repartizarea câștigului net de 391,4 milioane lei, obținut în 2024, scrie News.ro. Conform propunerii, suma de 203,45 milioane lei va fi distribuită […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera