Studiu: Românii resimt tot mai puțină mândrie națională și se declară obosiți și iritați

Studiu: Românii resimt tot mai puțină mândrie națională și se declară obosiți și iritați

Un român din doi nu se mai simte mândru de identitatea națională, iar majoritatea percep o stare generală de oboseală și iritare în jur, potrivit unui studiu recent realizat de o companie de cercetare de piață. Studiul, citat de News.ro, compară percepțiile actuale ale românilor cu cele din 2022, iar rezultatele arată că 87% dintre […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera