Studiu revoluționar: Corpul uman începe să îmbătrânească accelerat după vârsta de 50 de ani

Un nou studiu dezvăluie un punct critic în procesul de îmbătrânire a organismului uman: în jurul vârstei de 50 de ani, ritmul de degradare a țesuturilor și organelor începe să se accelereze semnificativ. Cercetarea, condusă de oameni de știință de la Academia Chineză de Științe, a analizat proteinele din diferite organe ale corpului uman pentru […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera