România și Ungaria au semnat un acord de solidaritate energetică, în caz de criză a gazelor

România și Ungaria au semnat un acord de solidaritate energetică, în caz de criză a gazelor

Măsurile de solidaritate energetică între state membre ale UE sunt obligatorii pentru țările vecine cu sisteme de transport interconectate, conform unui Regulament European România și Ungaria au semnat un acord privind măsurile solidare de întrajutorare în caz de criză a gazelor, convenind asupra unor măsuri care pot merge până la sistarea furnizării către marii consumatori […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera