România și Serbia accelerează colaborarea în domeniul energiei, mizând pe două proiecte strategice

Porțile de Fier III va deveni cea de-a treia hidrocentrală construită și operată în parteneriat între cele două state, de-a lungul fluviului Dunărea Potrivit ministrului sârb al Energiei, Dubravka Djedovic Handanovic, cele două țări sunt aproape de semnarea unui memorandum de înțelegere pentru hidrocentrala reversibilă, iar conducta de gaze ar putea fi gata în mai […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera