Proiect: ”Atențiile” pentru medici, interzise. Donațiile pacienților vor merge exclusiv către spitale

Proiect: ”Atențiile” pentru medici, interzise. Donațiile pacienților vor merge exclusiv către spitale

Pacienții nu vor mai putea oferi „atenții” medicilor, însă își pot exprima recunoștința prin donații făcute spitalului în care au fost tratați. Potrivit unui proiect legislativ ce a primit raport favorabil din partea Comisiei de sănătate, spitalele vor fi obligate să publice lunar lista donațiilor primite, pe o pagină de internet dedicată. Noua lege clarifică […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera