Problema apei afecteaz sistemul medical din Prahova. Colegiul Medicilor cere „soluții și măsuri viabile”

Colegiul Medicilor din România solicită autorităților „soluţii şi măsuri viabile” pentru a permite reluarea în condiții normale a activității medicale în județul Prahova, grav afectat de lipsa apei potabile. Situația apei potabile din județul Prahova pune presiune nu doar pe cele cinci spitale din județ, ci și pe cabinetele medicilor de familie și ambulatoriile care […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera