Ministerul Finanțelor împrumută 1,18 miliarde lei prin emisiunea de titluri de stat cu scadența în 2031

Ministerul Finanțelor împrumută 1,18 miliarde lei prin emisiunea de titluri de stat cu scadența în 2031

Ministerul Finanțelor a redeschis luni o emisiune de titluri de stat de tip benchmark, scadente în iulie 2031, și a împrumutat suma de 1,18 miliarde lei de la bănci, la o dobândă anuală de 7,40%. La licitația organizată de Ministerul Finanțelor, au participat șapte dealeri primari, care au achiziționat obligațiunile atât în cont propriu, cât […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera