Ministerul Finanțelor a împrumutat alte 505 milioane lei prin titluri de stat

Ministerul Finanțelor a împrumutat alte 505 milioane lei prin titluri de stat

Ministerul Finanțelor a organizat joi o licitație de titluri de stat cu scadență în 2033, prin care a atras 505 milioane lei de la bănci. Finanțarea a fost obținută la o dobândă anuală de 7,39%, iar interesul băncilor pentru această emisiune a fost semnificativ, cu oferte care au depășit suma adjudecată, a transmis Ministerul Finanțelor. […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera