Jandarmii au întocmit patru sesizări penale pentru port ilegal de obiecte periculoase la mitingul din Piața Victoriei

Jandarmii au întocmit patru sesizări penale pentru port ilegal de obiecte periculoase la mitingul din Piața Victoriei

La protest au participat câteva mii de persoane, manifestația fiind organizată în sprijinul valorilor europene Jandarmeria Capitalei a anunțat că, în urma mitingului pro-european desfășurat sâmbătă seară în Piața Victoriei, au fost întocmite patru acte de sesizare penală pentru portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase, conform art. 372 din Codul penal. Au fost […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera