Guvernul taie joi numărul secretarilor de stat

Guvernul taie joi numărul secretarilor de stat

Liderii coaliției de guvernare, reuniți luni în ședință, au stabilit ca Guvernul să aprobe joi actul normativ privind reorganizarea ministerelor, au precizat surse guvernamentale. Conform acestora, măsurile propuse vor conduce la reducerea numărului de secretari de stat și subsecretari de stat din ministere, aparatul central al Executivului și instituțiile subordonate Secretariatului General al Guvernului. În […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera