Funcţionari vizaţi într-un dosar de delapidare a carburantului. Percheziţii la o instituţie publică din Dolj

Angajaţi cu responsabilităţi în administrarea carburantului ar fi deturnat bonuri valorice în beneficiul personal Poliţiştii din Dolj au descins, joi dimineaţă, la sediul unei instituţii publice şi în alte locaţii din judeţ, într-un dosar ce vizează delapidarea de bonuri de carburant şi falsificarea unor documente interne. Ancheta, coordonată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera