Fermă spulberată de autostradă: statul român, obligat să plătească 12,5 milioane de euro unui crescător de vaci

Despăgubirea este una dintre cele mai mari acordate vreodată în România, pentru exproprieri în scop de utilitate publică Un fermier din comuna Țifești, județul Vrancea, va primi despăgubiri de peste 12 milioane de euro din partea statului român, după ce ferma sa ecologică a fost grav afectată de traseul Autostrăzii Moldovei (A7), care i-a traversat […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera