Eurostat arată că firmele românești câștigă mai mult decât cele din Franța sau Germania

Performanța internă se explică prin costurile salariale mai reduse și structura economică dominată de industrie, comerț și transport Eurostat subliniază că o cotă ridicată nu înseamnă neapărat productivitate avansată, ci poate reflecta inclusiv avantajul salarial sau politicile fiscale, arată termene.ro. În cazul României, profitabilitatea peste media UE indică un potențial competitiv, dar și o vulnerabilitate: […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera