Echipă din Bolivia, penalizată cu 33 de puncte după ce a folosit un jucător cu identitate falsificată!

Echipă din Bolivia, penalizată cu 33 de puncte după ce a folosit un jucător cu identitate falsificată!

Clubul Deportivo Aurora a fost sancționat drastic de Federația Boliviană de Fotbal, după ce s-a descoperit că un jucător din lot a folosit un nume și o vârstă false. Fotbalistul a fost suspendat doi ani, iar echipa va începe viitorul sezon cu o penalizare de 33 de puncte. Fusese convocat la naționala Boliviei, dar datele […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera