Dopaj în sportul românesc! Un jucător de la Corona Brașov, depistat pozitiv la cocaină

Dopaj în sportul românesc! Un jucător de la Corona Brașov, depistat pozitiv la cocaină

Szabo Pal Krisztian, fost jucător al echipei de hochei pe gheață CSM Corona Brașov, a fost depistat pozitiv la cocaină. Anunțul a fost făcut de primarul Brașovului, George Scripcaru, în cadrul unei ședințe a Consiliului Local. Confirmarea cazului de dopaj și reacția oficialilor La sfârșitul lunii februarie, conducerea clubului CSM Corona Brașov a decis să […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera