Bogdan Ivan apreciază că prețul energiei va scădea cu 5%-15% în maximum un an și jumătate

Ministerul Energiei împreună cu Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE) și Consiliul Concurenței analizează modul de formare a prețului energiei din România și există posibilitatea ca, în maximum un an și jumătate, prețul să scadă cu procente cuprinse între 5% și 15%, consideră ministrul Energiei, Bogdan Ivan. ‘În momentul de față, știm cu […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera