Un tânăr a fost concediat pentru că a luat prea multe fructe din coșul oferit gratuit angajaților și acum primește 10.000 de euro despăgubiri

Un tânăr a fost concediat pentru că a luat prea multe fructe din coșul oferit gratuit angajaților și acum primește 10.000 de euro despăgubiri

O decizie administrativă radicală s-a transformat într-un proces costisitor pentru o companie de închirieri auto din Almere, Olanda. Un student în vârstă de 24 de ani, concediat pe loc după ce a luat o cantitate considerabilă de fructe din coșul gratuit oferit la locul de muncă, a câștigat apelul în instanță. Judecătorii au hotărât că […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea