Un robot umanoid de 14.000 de euro a ieșit la cerșit și spune că nu mai are bani să se încarce, pe o stradă aglomerată din China

Un robot umanoid de 14.000 de euro a ieșit la cerșit și spune că nu mai are bani să se încarce, pe o stradă aglomerată din China

Un robot umanoid a fost observat cerșind pe o stradă aglomerată din provincia Sichuan, China, atrăgând atenția internațională și stârnind controverse. Potrivit imaginilor devenite virale, robotul stătea îngenuncheat, cu mâinile împreunate, în timp ce un afișaj LED și un difuzor anunțau trecătorii că nu mai are bani pentru a se încărca, cerând ajutor pentru plata […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea