Un minister intră în noul an cu facturile plătite la zi, fără arierate, anunță Ioana Dogioiu

Un minister intră în noul an cu facturile plătite la zi, fără arierate, anunță Ioana Dogioiu

Purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Ene Dogioiu, a anunţat marţi seară, după şedinţa de Guvern, că unul din ministere a plătit toate facturile restante şi intră în 2026 fără arierate. Este vorba despre Ministerul Dezvoltării. Ioana Dogioiu a subliniat că acesta acordă o importanţă deosebită investiţiilor finanţate pentru anul 2026. „Vreau să vă semnalez […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea