Țara în care au început să meargă tot mai mulți români. Cu aproape 10% mai multe plecări în 2025 față de anul trecut

Țara în care au început să meargă tot mai mulți români. Cu aproape 10% mai multe plecări în 2025 față de anul trecut

Românii par tot mai dornici să exploreze destinații în care cultura, confortul și natura se împletesc armonios. În prima parte a anului 2025, una dintre cele mai populare țări europene a înregistrat o creștere semnificativă a numărului de turiști români. Este vorba despre Germania, o destinație care reușește să atragă prin autenticitate, evenimente variate și […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea