Român martor la atacul Iranului care a distrus un spital din Israel: „Ne-au chemat pe toți în ajutor”

Român martor la atacul Iranului care a distrus un spital din Israel: „Ne-au chemat pe toți în ajutor”

Un atac cu rachetă balistică iraniană a lovit joi dimineața Spitalul Soroka din Beersheba, Israel, provocând distrugeri semnificative, iar un român, angajat al spitalului, era acolo în momentul asaltului, potrivit Antena 3. Alarmele au început să sune joi, la ora 7 dimineața, marcând începutul atacului, parte a războiului Israel – Iran. „A căzut o rachetă […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea