Primul deces din cauza gripei în acest sezon, la Cluj. INSP anunță alertă epidemiologică

Primul deces din cauza gripei în acest sezon, la Cluj. INSP anunță alertă epidemiologică

Primul deces cauzat de gripă în acest sezon a fost confirmat de INSP. Este vorba despre o femeie de 88 de ani din județul Cluj, care suferea de alte afecțiuni și nu era vaccinată. Numărul total de cazuri de gripă înregistrate în săptămâna 15-21 decembrie 2025 a fost de 11.174, aproape dublu față de săptămâna […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea