Primăria Iași va lua cu împrumut 130 de milioane de lei ca să asigure încălzirea la iarnă: „Aşa arată reţeta perfectă a punerii pe butuci a unui oraş”

Primăria Iași va lua cu împrumut 130 de milioane de lei ca să asigure încălzirea la iarnă: „Aşa arată reţeta perfectă a punerii pe butuci a unui oraş”

Primăria Iași va contracta un împrumut bancar în valoare de 130 de milioane de lei, adică 26 de milioane de euro, pentru a cumpăra gazele naturale necesare încălzirii orașului în sezonul rece. Instituția condusă de liberalul Mihai Chirica trebuie să găsească surse financiare suplimentare pentru a asigura furnizarea agentului termic în sezonul rece, deoarece încasările […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea