Parlamentari de la SOS, POT și AUR au format un grup suveranist pro-UE, care va vota alături de noul Guvern

Parlamentari de la SOS, POT și AUR au format un grup suveranist pro-UE, care va vota alături de noul Guvern

Un grup suveranist pro-UE, numit „Întâi România”, a luat naștere și este alcătuit din peste 35 de parlamentari din S.O.S România, POT și AUR. Senatorul Petrea Dorin Silivu a anunțat crearea acestui grup, care va sprijini noul Guvern, indiferent de cine va fi format. Senatorul a spus într-o conferință de presă că parlamentari din S.O.S […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea