Nu mai suntem ăia bunii? Cinism global, telenovela TVA locală

Nu mai suntem ăia bunii? Cinism global, telenovela TVA locală

Toată adolescența mea am auzit că există structuri morale superioare în care trebuie să ne integrăm. Anii ‘90 au însemnat această obsesie și nu alta.  Discuțiile nu erau raționale despre cum ne-ar fi fost de folos NATO sau UE, totul era o emoție, părea că trebuie să ne spălăm de comunism și să ne facem […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea