Nicușor Dan, întrebat dacă România este un stat eşuat: „De 10 ani, da, aş zice. Sunt o grămadă de instituţii care nu funcţionează”

Nicușor Dan, întrebat dacă România este un stat eşuat: „De 10 ani, da, aş zice. Sunt o grămadă de instituţii care nu funcţionează”

Preşedintele Nicuşor Dan a oferit o evaluare a situaţiei actuale din România într-un interviu acordat la B1. Întrebat dacă România este un stat eşuat, el a răspuns că sunt o grămadă de instituţii care nu funcţionează, dar și că nu există suficientă grijă față de interacţiunea cu cetăţeanul. „Putem să dăm o notă de la […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea