Motivul bizar pentru care un elev din București a cerut în instanță anularea diplomei de Bacalaureat

Motivul bizar pentru care un elev din București a cerut în instanță anularea diplomei de Bacalaureat

Un tânăr din București, absolvent de liceu în anul 2023, a dat în judecată Ministerul Educației și a cerut în instanță anularea diplomei de Bacalaureat, nemulțumit de nota obținută după contestație, la proba de biologie. Fostul elev consideră că a fost nedreptățit de profesorii corectori, lucrarea sa fiind evaluată în mod greșit, cu mult sub […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea