Locuitorii dintr-un stat al SUA, limitați la doar o oră pe zi pe rețelele sociale din cauza problemelor mintale

Locuitorii dintr-un stat al SUA, limitați la doar o oră pe zi pe rețelele sociale din cauza problemelor mintale

O nouă lege dintr-un stat american ar putea schimba modul în care locuitorii își petrec timpul online. Oamenii riscă să fie supuși unor restricții privind durata folosirii rețelelor de socializare. Statul Virginia impune limite în lumea digitală Noua măsură limitează anumite persoane din statul Virginia la doar o oră pe zi pentru fiecare aplicație de […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea