Grădina Zoologică Craiova și-a mărit familia de alpaca: puiul va fi ținut o perioadă în izolare

Grădina Zoologică Craiova și-a mărit familia de alpaca: puiul va fi ținut o perioadă în izolare

Lia Olguța Vasilescu, primarul din Craiova, a anunțat sâmbătă, 21 iunie, că Grădina Zoologică și-a mărit familia de alpaca. Puiul alb va sta izolat o vreme, sub supravegherea medicului veterinar, înainte de a deveni atracție pentru vizitatori. „Avem o nouă atracție la Grădina Zoologică Craiova! Săptămâna aceasta, familia de Alpaca, achiziționată în urmă cu doi […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea