Doi ucraineni au fost salvați în Munții Maramureșului după ce au trecut ilegal granița 

Doi ucraineni au fost salvați în Munții Maramureșului după ce au trecut ilegal granița 

Doi cetățeni ucraineni în vârstă de 23 de ani au cerut ajutorul autorităților române după ce au trecut ilegal granița prin Munții Maramureșului. Potrivit Agerpres, tinerii au solicitat asistență joi seara, fiind epuizați și dezorientați. „Echipa noastră, împreună cu Poliţia de Frontieră din localitatea Valea Vişeului – structură din cadrul ITPF Sighetu Marmaţiei, intervin pentru […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea