Doi români au de plătit 155.050 de euro amendă, după ce au fost condamnați în regim de urgență, în 4 zile, în Franța

Doi români au de plătit 155.050 de euro amendă, după ce au fost condamnați în regim de urgență, în 4 zile, în Franța

Anul a început în forță pentru vameșii din Pirineii Orientali. Agenții brigăzii vamale din Port-Vendres au realizat o captură importantă de canabis (marijuana) într-o dubă, acolo unde drogurile erau foarte bine disimulate, potrivit ziarului francez Actu. Vameșii au descoperit mai multe zeci de kilograme de droguri, pe 8 ianuarie 2026, în timpul unui control rutier […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea