Din 26 de șoferi de TIR opriți de poliție, 11 nu au mai fost lăsați să conducă. Agenții le-au confiscat cheile, în Germania

Din 26 de șoferi de TIR opriți de poliție, 11 nu au mai fost lăsați să conducă. Agenții le-au confiscat cheile, în Germania

26 de șoferi de TIR au fost prinși băuți la volan în timpul unui control efectuat de polițiști, duminică seară, pe autostrada A27, în zonele de servicii din apropierea orașului Verden. Conform publicației kreiszeitung.de, 11 camionagii nu au mai fost lăsați să conducă. Zeci de șoferi de TIR, verificați de poliție Cea mai mare alcoolemie […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea