„Ce făceam dacă nu era războiul din Ucraina, îngropam autostrada?”: la Iași s-a vorbit despre un plan B pentru autostrăzile Moldovei

„Ce făceam dacă nu era războiul din Ucraina, îngropam autostrada?”: la Iași s-a vorbit despre un plan B pentru autostrăzile Moldovei

Reprezentanții autorităților locale și naționale s-au reunit recent la Iași pentru a discuta despre progresul și provocările autostrăzilor A7 și A8 din nordul Moldovei. Evenimentul a fost organizat de Asociația „Hai că se poate” și a adus în prim-plan nemulțumirile legate de finanțare și implementare. Conferința a avut loc în absența miniștrilor transporturilor și investițiilor, […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea